Na sjednici Skupštine općine Šekovići usvojena je odluka da se za svako novorođenče isplaćuje jednokratna pomoć u iznosu od 1.000 KM.
Načelnik Šekovića Momir Ristić istakao je da je ovo samo jedan u nizu od poteza pronatalitetne politike u ovoj opštini kojim žele da se zaustavi odlazak mladih ljudi iz Šekovića, piše Srpskainfo.
Mislim da smo jedna rijetkih opština u BiH koja se odlučila na ovakav potez, ali na ovome nećemo stati. Želimo da se što više djece rađa i odrasta u Šekovićima. Najbliža porodilišta su u Zvorniku i Milićima i jedini uslov za sve bračne parove koji su dobili prvo dijete jeste da imaju mjesto prebivališta u opštini Šekovići – rekao je Ristić.




