13.8 C
Utorak, 4 listopada, 2022

Liverpool lovi zaostatak za finale Lige prvaka, čuda su se već dešavala

Iako je teško povjerovati da bi Redsi bez Salaha i Firmina mogli nadoknaditi zaostatak od tri gola iz prve utakmice polufinala protiv Barcelone, ipak čuda su se dešavala u Ligi prvaka. S

vi se sjećamo najvećeg preokret u historiji Lige prvaka kojeg je ostvarila Barcelona od prije dvije godine kada je uspjela nadoknaditi čak četiri gola zaostatka iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka i pobjedom 6:1 protiv PSG-a izborila je plasman u četvrtfinale.

Pored Barcelone još su samo dvije ekipe u historiji LP-a nadoknadile su poraz od tri razlike, Roma i Deportivo. Roma je prošle godine u četvrtfinalu izgubila u Barceloni s 1:4, ali je na Olimpicu odigrala fantastičnu utakmicu pobijedivši s 3:0. Golove za rimsku Vučicu zabili su Edin Džeko (6), Daniele De Rossi (58-11m) i Manolas (82).

Veliki preokret priredio je i Deportivo protiv Milana u četvrtfinalu 2004. godine. Nakon što je Milan u prvom susretu na San Siru pobijedio 4:1, očekivao se siguran prolaz Rossonera u polufinale.

Čudo je priredio i Liverpool protiv Milana u finalu 2005. u Istanbulu. Milan je nakon prvog poluvremena vodio s 3:0 golovima Paula Maldinija (1) i Hernana Crespa (39, 44), no Redsi su u prvih 15 minuta nastavak nadoknadili veliki zaostatak, a strijelci su bili Steven Gerrard (54), Vladimir Šmicer (56) i Xabi Alonso (60). Liverpool je potom nakon izvođenja jedanaesteraca stigao do europskog naslova. Revanš utakmica Liverpoola i Barcelone na rasporedu je večeras od 21 sat.

Manchester City slavi veliku pobjedu protiv UEFA-e: Građani ostaju u Ligi prvaka!