Lopta vrištala ka golu! Iskopirao čuveni Zidaneov gol Leverkusenu i digao Otok na noge

Jordan Flores je u petak uvečer protiv Shamrock Roversa postigao gol u 22. minuti o kom ostrvski mediji pričaju kao jednom od golova sezone na teritoriji Ujedinjenog Kraljevstva.

On je na Tallaght stadionu pogodio za izjednačenje 1:1, pošto je Rovers poveo pogotkom Dylana Wattsa poslije 20 minuta igre.

Način na koji je Flores zatresao mrežu neodoljivo je podsjetio na volej Zinedinea Zidanea protiv Bayer Leverkusena iz finala Lige prvaka 2002. godine.

Michael Duffy je izveo korner i vrlo brzo je postalo jasno da je riječ o uigranoj akciji jer je lopta oštro sjekla vazduh dok “u visini” penala nije došla do Floresa.

Jordan se namjestio na levicu, podigao nogu visoko da bi zahvatio težak volej, ali je onda raspalio pravi projektil pored Alana Mannusa na golu Shamrocka.

Ovaj gol njegovom timu nije bio dovoljan za pobjedu jer su Roberto Lopes i u 71. i Jack Byrne u 83. minuti preokrenuli rezultat na 3:2. Dundalk je prethodno poveo pogotkom Patricka Hobana u 63. minuti.