Lorenzo Braun vodio Maccabi do uvjerljive pobjede nad Partizanom, uzalud odličan Avramović

Košarkaši Partizana nisu uspjeli trijumfalno započeti novu sezonu Eurolige. Na startu su poraženi u Tel Avivu od Maccabija sa 96-81.

Bivši košarkaš Crvene zvezde Lorenzo Braun otvorio je tricom utakmicu protiv nekadašnjeg najvećeg rivala, a Partizan je na isti način preokrenuo preko kapetana Panthera kada je poveo 5-3. No, ispostavilo se da je to bila posljednja prednost crno-bijelih na utakmici.

Zablistao je Lorenzo Brown koji je na 2 minute i 40 sekundi do kraja prve četvrtine donio prvu dvoznamenkastu razliku (23-11), upisavši svoj 13. poen. U posljednjoj minuti Tamir Blatt – koji je uspostavio novo najveće vodstvo – i James Nunnelli izmijenili su po tricu, nakon čega je prvi dio završio vodstvom domaćina 27-16.

Aleksa Avramović uspio je s 5 uzastopnih poena smanjiti zaostatak na samo pet poena (32-27) u prvoj fazi druge dionice, no uslijedila je velika serija Izraelaca od 13-1 kojom su se odlijepili od najviših +17, čime je naposljetku Avramović, koji je bio jedina svjetla točka crno-bijelih u prvih 20 minuta, završio utakmicu tricom.

Najviše što je srpski klub uspio do poluvremena bilo je smanjiti zaostatak na jednoznamenkastu razliku poenima Panthera nešto manje od dvije minute do velikog odmora na koji je Maccabi nakon trice otišao s prednošću 55-43. -poen Doujera, čime je zaključeno prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme počelo je neučinkovito, više od dvije minute nije bilo koševa na obje strane. Tu situaciju prekinuli su Leday i Panther smanjivši rezultat na 55-47, no protivnik je uzvratio sa 6 uzastopnih poena za prednost 61-47.

Igra se nastavila nizati pa su izabranici Željka Obradovića preko Douzera smanjili na -9 (61-59), ali nisu uspjeli nastaviti niz. Poenima Neba dvije sekunde do kraja treće dionice Ponos Izraela je ostvario najveću razliku u dosadašnjem dijelu utakmice i poveo 74-58.

Koprivica je otvorio posljednju dionicu s dva slobodna bacanja, nakon čega je Blatt ubacio tricu, čime je započeo dvoznamenkasti niz od 10 uzastopnih koševa, dok je Sorkin povisio na 84-60 i efektivno izjednačio na nešto manje od sedam minuta do kraja. kraj.

Seriju je konačno prekinuo Smailagić, nakon čega su gosti postigli još 4 poena, ali ništa više od toga nisu uspjeli napraviti, pa je duel rutinski priveden kraju, bez većih uzbuđenja.