LŠ: Atlético iskoristio brojčanu prednost i uništio Celtic, Leao proradio “škaricama”, City rutinski s Young Boysima (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde upisali su novi poraz u Ligi prvaka pošto su na Maracani izgubili od Leipziga, a u istom terminu odigrano je još pet utakmica 4. kola grupne faze Lige prvaka.

Unutar iste skupine G, Manchester City je kod kuće rutinski pobijedio Young Boyse 3-0.

Građani su poveli u 23. minuti iz jedanaesterca, kada je Erling Haaland bio precizan, a na 2:0 povisio je Phil Foden u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada se zamalo poigrao sa svojim čuvarima i sam sebi kreirao pogodak.

Haaland je u 52. minuti vrlo efektno pogodio iz igre i tako povisio na 3-0. Nakon toga Lauper, koji je prethodno promašio jedanaesterac, zaradio je drugi žuti karton, pa je bilo jasno da je ovaj dvoboj praktički gotov.

Ipak, do kraja momčad Pepa Guardiole nije uspjela dodatno povećati prednost.

Milan je nakon preokreta u derbiju večeri u skupini F pobijedio Paris Saint-Germain na San Siru s 2-1.

Već u 9. minuti Milan Škrinjar doveo je goste u prednost, na svom dobro poznatom stadionu i protiv poznatog rivala, budući da je godinama igrao za Inter. Loptu je glavom pospremio u mrežu nakon uigrane akcije nakon kornera.

No, samo tri minute kasnije Rafael Leao je na vrlo efektan način izjednačio. Nakon što je Donnarumma, na poznatom stadionu, u kontranapadu uspio obraniti svoj gol od pokušaja Girouda, Portugalac se našao na pravom mjestu i škaricama poravnao rezultat.

Potpuni preokret dogodio se u 50. minuti kada je Giroud glavom nakon ubačaja Thea Hernandeza doveo Milan u vodstvo od 2:1.

Atlético je na Wanda Metropolitanu maksimalno iskoristio brojčanu prednost koju je imao veći dio utakmice i slavio 6-0 protiv Celtica.

Prednost momčadi Chola Simeonea donio je Griezmann već u 6. minuti, kada se lopta odbila na rub šesnaesterca, kada se uspio namjestiti za udarac koji je bio vrlo precizan.

Domaćima je bilo sve lakše od 23. minute kada je Maeda kažnjen izravnim crvenim kartonom. Igrača više iskoristili su samo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Morata udvostručio vodstvo.

Na 3:0 povisio je Griezmann svojim drugim golom u 60. minuti, kada je pucao poluškaricama nakon odbijanja. Samuel Lino je u 66. minuti vrlo preciznim udarcem povisio na 4-0.

Petardu je “bacio” Alvaro Morata koji je deset minuta kasnije postigao i svoj drugi gol i pridružio se protivniku iz napada. Prednost na 6-0 povisio je Saul Niguez u 85. minuti, kada je prvi promašio loptu, ali se vratio.

Lazio i Feyenoord u istoj skupini odigrali su vrlo zanimljiv dvoboj na Olimpijskom stadionu, a domaći su slavili s minimalnih 1-0.

Feyenoord je imao inicijativu na terenu tijekom prvog poluvremena, ali su Nebeskoplavi ipak stvorili više prilika, što im se isplatilo u sudijskoj nadoknadi ovog dijela kada je Imobile u kontri zaobišao vratara i donio vodstvo od 1:0, koje je preokrenulo biti odlučujući.

Porto je slavio 2-0 protiv Antwerpena u skupini H na Dragau.

Portugalski reprezentativac poveo je u 32. minuti iz penala koji je pogodio Evanilson, a prethodio mu je prekršaj u šesnaestercu Kerka.

Od 50. minute domaći su imali igrača više zbog crvenog kartona Ekelenkampu.

Pepe je u prvoj minuti sudačke nadoknade udvostručio vodstvo i postavio konačan rezultat.