LŠ: City razbio Leipzig, Newcastle ponizio Parižane u “bogatom” okršaju (VIDEO)

Crvena zvezda je došla do prvog boda u Ligi prvaka remiziravši s Young Boysom na stadionu “Rajko Mitić”, a uporedo je odigrano još pet utakmica. Manchester City je u istoj skupini pobijedio Leipzig, dok Newcastle nastavlja blistati nakon povratka u elitno europsko natjecanje nakon 20 godina.

U jednom od derbija kola između Borussije i Milana u Dortmundu nije bilo posebno zanimljivo jer je to jedina utakmica koja je završila bez golova, 0-0.

Newcastle je ponizio Paris Saint-Germain pobjedom 4-1 u okršaju “bogatih momčadi” na St. James Parku.

Prednost od 1:0 donio je Miguel Almiron u 17. minuti nakon asistencije Alexandera Isaaca, dok je Dan Barn na zanimljiv način udvostručio u 39. minuti. Postigao je gol glavom, ali tek je gol-tehnologija otklonila sve dileme.

Son Longstaff povisio je na 3-0 pet minuta nakon što se vratio na teren golom nakon proigravanja Trippiera.

Lucas Hernandez je u 56. minuti glavom smanjio na 3-1 nakon preciznog centaršuta Zaire-Emeryja. No, to nije bio niti utješni pogodak jer je u završnici susreta Fabian Schar atraktivnim golom dotukao Parižane.

Lazio je slavio nakon preokreta u Glasgowu protiv Celtica s 2-1, u sklopu skupine E.

Prednost škotskoj momčadi donio je Kyogo Furuhashi u 12. minuti koji je okrunio akciju svoje momčadi nakon dodavanja O’Reillyja.

Nakon gužve u šesnaestercu, u 29. minuti izjednačenje je donio Matias Vesino, koji se našao sam pred golom i glavom pospremio loptu gdje treba, tek toliko da prebaci crtu, nakon što je prethodno na isti način asistirao Romagnoliju.

Nakon dužeg zatišja, u 81. minuti činilo se da je Luis Palma, koji je nedavno stigao u klub, vratio prednost zeleno-bijelima. Imao je dovoljno vremena da se namjesti za udarac kada je lopta stigla do njega u šesnaestercu, te precizno pogodi u donji bliži kut. Međutim, nakon provjere VAR-a, pogodak je poništen zbog zaleđa.

Posebno je to zaboljelo kada je u 6. minuti nadoknade vremena Pedro glavom pogodio malu mrežicu i donio pobjedu.

Barcelona je na Camp Nou u skupini H svladala Porto s minimalnih 1:0 i čini se da može biti zadovoljna takvim ishodom.

Katalonci su na poluvrijeme vodili golom u samoj završnici, kada je Gindogan iskoristio nepažnju domaćih i oduzeo loptu na sredini terena, a potom proigrao Ferrana Torresa koji je donio vodstvo od 1:0.

U jednom trenutku drugog poluvremena činilo se da će Porto doći u priliku za izjednačenje iz jedanaesterca, nakon što je João Cancelo igrao rukom u šesnaestercu, no sudac je nakon provjere odlučio da nema dovoljno elemenata za izjednačenje. najstroža kazna.

Manchester City zadržao je stopostotan učinak u Zvezdinoj skupini G, slavivši u Leipzigu 3-1.

City je dominirao u prvom poluvremenu, a to mu se isplatilo u 25. minuti kada ih je u vodstvo doveo Phil Foden nakon ubačaja Lewisa s desne strane.

Ipak, Leipzig je krenuo od početka drugog poluvremena pa je Luis Openda izjednačio u 48. minuti nakon ubačaja Poulsena.

No, City je nastavio s ofenzivom koja se isplatila u 85. minuti kada je Julián Alvarez nedugo nakon ulaska u igru, tek što je zamijenio strijelca prvog pogotka, efektnim pogotkom povisio na 2-1 za svoju momčad.

Nakon toga je argentinski reprezentativac upisao asistenciju za Doku koji je u sudačkoj nadoknadi riješio sve dileme i povisio na 3-1.

Sljedeće kolo Lige prvaka bit će 24. i 25. listopada.