Manchester City bez problema izbacio Borussiju M’gladbach – Gol.ba

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Borussije M’Gladbach. Građani su u prvom meču slavili sa 2:0, a identičan rezultat bio je i na večerašnjem susretu odigranom u Budimpešti.

City je već u sedmoj minuti imao veliku šansu. Cancelo je poslao odličnu loptu preko odbrane gostiju, a Foden je samo malo zahvatio loptu. Ipak, nije uspio iznenaditi Sommera.

Pet minuta kasnije De Bruyne dovodi City u vodstvo. Mahrez mu je dodao loptu na nekih 17 metara od gola, a on iz prve lijevom nogom zakucao u lijevo rašlje.

Samo šest minuta kasnije Gundogan udvostručuje vodstvo. City je imao brzi napad, Foden je povukao loptu s gotovo centra terena i proigrao njemačkog veznjaka koji je izašao sam ispred Sommera i lagano ga matirao.

Do kraja prvog poluvremena i gosti su imali veliku šansu. Thuram je odlično proigrao Embola koji je iskosa s pet metara udaljenosti šutirao pored gola. Na odmor se otišlo s rezultatom 2:0.

U nastavku su obje ekipe imale nekoliko ozbiljnih prilika, ali su ofanzivci bili jako neprecizni u ključnim trenucima. Do kraja meča nije bilo promjena rezultata pa je City mogao početi slaviti zasluženi prolaz u četvrtfinale.