Ministarstvo zdravstva Kantona Sarajevo osuđuje vandalski čin i oštećenje imovine Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu – Centar za fizijatriju i rehabilitaciju Ilidža.
Zahtijeva se hitna reakcija i kažnjavanje odgovornih. Menadžment zdravstvenih ustanova također se poziva da zaštiti imovinu objekata, zdravstveno osoblje i pacijente koji se nalaze u njima, navode iz Ministarstva.
Resorni ministar Enis Hasanovic je tokom posjete razgovarao s uposlenicima Asimom Hidićem, glavnim tehničarem odjela, i Fehrijom Vegarom, uposlenicom klinike. Obišao je sve odjele i kontaktirao ministra unutrašnjih poslova Admira Katicu kako bi pripadnici MUP-a poduzeli hitne korake u kažnjavanju odgovornih.
Istaknuto je da pacijenti najviše pate zbog vandalizma, jer je oštećenje i razbijeni prozori onemogućili rad fizijatrijskog odjela na Ilidži do daljnjeg.
Izvor: ( www.tvsa.ba / TNTPortal.ba )




