Petak, 3 prosinca, 2021
Još

Mlade košarkašice BiH danas protiv Hrvatske u meču za opstanak u A-diviziji

()

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas će protiv selekcije Hrvatske igrati prvi meč za plasman od 13. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu A divizije u Sarajevu.

Košarkašice BiH moraju pobijediti ukoliko žele nastaviti borbu za opstanak u elitnoj evropskoj diviziji, s obzirom na to da poraženi iuz ovog meča naredne godine nastupat će u diviziji B.

U meču za plasman od devetog do 16. mjesta BiH je izgubila od Bjelorusije sa 63:61 i dovela se u nezavidnu situaciju pred kraj takmičenja. Ukoliko danas uspiju savladati Hrvatsku, bh. juniorke očekuje još jedan meč za opstanak s obzirom na to da A-diviziju napuštaju tri najlošije plasirane ekipe.

U tom slučaju za posljednje mjesto koje donosi opstanak u A diviziji igrale bi protiv pobjednika susreta Srbija – Litvanija koji se također igra danas.

Utakmica BiH – Hrvatska počinje u 14 sati u KSC Skenderija.