NA DEBIJU SMITHA: Partizan ubjedljiv u Baru

Košarkaši Partizana pobijedili su Mornar na gostovanju 98:76 u 14. kolu ABA lige. Crno-beli su od početka kontrolisali ritam, a protivnik se trudio da utakmicu učini zanimljivijom. Osvojili su 10 pobjeda u regionalnom natjecanju, na kraju u posljednjoj četvrtini. Izabranici Željka Obradovića 2023. godinu završili su trijumfalno.

Crno-beli su na gostovanju u Baru krenuli sa petorkom: Panter, Doužer, Ponitka, Vukčević i Kaboklo, dok su domaći meč počeli sa petorkom: Vranješ, Starovlah, Veders, Marej i Luković.

Utakmica je počela tricom Kevina Pantera nakon što obje momčadi nisu uspjele iskoristiti prvi napad. Crno-bijeli su odmah otišli na +6 (8:2) i početnu seriju 8:0. S novih sedam poena u nizu momčad Željka Obradovića popela se na +13 (15:2). Za manje od tri minute postigli su 15 poena. Barani su uzvratili serijom 14:0 i smanjili na 16:15. Seriju potom prekida Kaminski koji poravnava s Jaramazom za +6 (16:22). Marnar je na odmor otišao s -4 nakon prvog dijela.

Kao i na početku utakmice, Partizan pogađa trojku Kaminskog. Uzvratio je tricom na tricu Dana Martina. Mornaj je u jednom trenutku druge četvrtine imao priključak. No, bilo je i raspucavanja s tricama s obje strane. Partizan se ipak uspio odlijepiti na +9 (26:35). Igralo se u serijama pa je Mornar slavio 6:0 za 32:35. Nanelli to odbija trojkom. Partizan je serijom 7:0 stigao do +10 u posljednjoj minuti prvog poluvremena (42:32). Caboclo je zabio za +12 na kraju 20 minuta igre.

Kaminski je bio najefikasniji s 9 poena, a Nanelli je dodao 8. Rookie Smith je imao 2 koša bez trica u pet pokušaja. Ramse je predvodio raspoloženi Lewis s 11 poena.

Weathersov udarac započeo je drugo poluvrijeme. Nanelli zatim pogađa nakon polaganja. Crno-beli su u prvim minutama trećeg dela imali stabilnu prednost. Vodili su +15 (55:40), no domaćin je uzvratio serijom 7:0 i spustio se na jednoznamenkasti minus. Vukčević je blokirao nalet tricom za +13 (47:60). Mornar je ponovno uspio stići na jednoznamenkasti minus i treću dionicu dobiti 24:23 za (56:67) na ulasku u posljednjih 10 minuta susreta.

Četvrta četvrtina započela je Smithovim promašajem za 2 poena. Mornar je preko raspoloženog Weathersa zabio prvi koš u tom dijelu utakmice. Crno-bijeli su uzvratili s dva vezana koša, a kasnije su stigli na ugodnih +19 (58:77) nakon što je Smith pogodio prvu tricu na utakmici. To je na kraju bilo dovoljno za pobjedu gostiju koji su rutinski priveli susret kraju.

Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Anđušić sa 17 poena. Vukčević je dodao 13 poena. Rookie Smith je imao 11 poena.

U momčadi Marinersa Lewis je imao 18 poena, a Weathers poen manje.

Nakon nove godine, u dvoboju Eurolige, Partizan dočekuje Asvel i gostuje Crvenoj zvezdi Meridianbet. Nakon ovog susreta Marnar odlazi u Podgoricu na duel protiv Budućnosti.

Mornar – Partizan 76:98 (18:22, 14:22, 24:23, 20:31)