NA JUBILEJU OBRADOVIĆA: Nova drama, pao Fener u prepunoj Areni!

Košarkaši Partizana pobijedili su Fenerbahče rezultatom 85:84 u 7. kolu Eurolige. Crno-bijeli su imali dvoznamenkasti zaostatak, a na kraju su uspjeli i preokrenuti. Utakmicu su obilježili i jubilej Željka Obradovića te povratak u Beograd Jame Madara.

Utakmicu u Areni započeli su crno-beli Jaramaz, Dozir, Naneli, Leday i Kaminski. Fenner je počeo s Madarom, Dorseyem, Hayesom Davisom, Sestinom i Motleyem.

Kaminski je košem otvorio dvoboj. Crno-bijeli su krenuli s 5:0. Motley je postigao prvi koš za Fener. Dorsey izjednačuje na 5:5. Već u prve četiri minute postignuto je ukupno 17 poena na obje strane u učinkovitom ulasku u susret.

Fener je pred kraj prvog dijela nakon serije 13:0 za (25:15) uspio otići na +10. Tada je Partizan uspio zbiti redove i održati priključak. U drugu četvrtinu izabranici Željka Obradovića ušli su s -4.

U drugoj dionici opet su igrači Partizana bili manje koncentrirani, a Fener je otišao na +11. Partizan je od tada lovio razliku i pokušao je smanjiti do odlaska na odmor. Fener je Partizanu na poluvremenu dao gotovo 60 poena, a nakon prvih 20 minuta imao je plus od devet poena.

Drugo poluvrijeme Fener je otvorio trojkom. Serija je bila 5:0. Partizan je prvi koš postigao tek nakon tri minute. Do sredine dionice crno-bijeli su uspjeli doći do -10. Trener Itudis dobio je tehničku i Partizan je stigao do 63:54 u korist rivala. Pred posljednju dionicu Partizan je smanjio na 67:60.

S pet vezanih koševa Andušića domaćin se potpuno vraća u susret. Hayes Davis zaustavio je nalet slobodnim bacanjima za 69:63 prije četvrte četvrtine.

Otvorio ga je PJ Dozier trojkom. Partizan je potom preko Kaminskog izjednačio 73:73, a Fener je odmah odgovorio. Kaminski je napravio dobru rolu za vodstvo Partizana 79:78. Ekipe su se zatim izmjenjivale u prednosti.

Na ulasku u posljednju minutu Fener je vodio 82:79. Kaminski je potom smanjio, a Smailagić nastavio niz za 83:82 u korist crno-bijelih. Anđušić je zatim pogodio oba šuta za +3 ​​11 sekundi do kraja. Wilbekin je pogodio za 85:84 i pristupilo se izvođenju penala. Dorsey je petljao za pobjedu.

Najbolji kod pobjednika bio je Kaminski sa 15 poena, uz po 13 Smailagića i Nanelija. U momčadi Fenera briljirao je Nigel Hayes Davies s 23 koša naspram 18 Dorseyjevih.

Partizan će u sljedećem kolu ugostiti Bayern. Fener ponovo dolazi u Beograd, povodom Meridijabeta Crvene zvezde.