NAKON DVIJE SPAŠENE MEČ-LOPE: Olga Danilović iz kvalifikacija u drugo kolo Roland Garrosa!

Srpska tenisačica Olga Danilović plasirala se u drugo kolo Roland Garrosa, pobjedom u prvom kolu nad mađarskom Dalmom Galfi sa 2-1, po setovima 3:6, 7:6 (7:4) i 6:2.

U prvom setu Olga je imala dva promašaja i zaostatak od 5-1, ali je uspjela vratiti samo jedan, pa je ovaj dio igre izgubila sa 6-3.

Bila je na rubu poraza, jer je odmah nakon izgubljenog servisa dva puta vraćala break, drugi put je protivnica servirala za meč, spasivši dvije meč lopte! Tako je prošao tiebreak.

Tamo je nakon serije mini-breakova naš tenisač bio bolji sa 7:4.

Iskoristila je nalet u odlučujućem setu pa je napravila tri brejka, jedan više od protivnice, i uvjerljivo pobijedila.

Sljedeća protivnica bit će joj 23. nositeljica, Švicarka Jill Belen Taichman, koja je svladala Amerikanku Bernardu Peru rezultatom 2-0, gostovanja 6:2 i 6:1.

Podsjetimo, Danilovićeva je izborila glavni ždrijeb iz kvalifikacija, a Roland Garros joj je praktički prvi ovogodišnji turnir, budući da je imala problema s bolešću.