NAKON SMJENE TRENERA: Efes prekinuo niz poraza protiv Milana, Mirotić zaigrao

Košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su Olympiju iz Milana sa 79-73, u utakmici 25. kola Eurolige.

Tako je novi izbornik Tomislav Mijatović pobjedom debitirao nakon povratka na klupu turske momčadi, u kojoj je nekoć bio pomoćni trener, prekinuvši niz od tri uzastopna poraza, od čega dva u elitnom europskom prvenstvu. natjecanje.

Utakmica je protekla uz puno preokreta. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu iu jednom trenutku vodili s +13, no treća dionica pripala je turskom sastavu. Na kraju ovog dijela imali su i 14 poena prednosti, ali ni tu nije bio kraj.

Serijom 9-0 izjednačili su na 71-71 nakon poena Shieldsa nešto manje od tri i pol minute do kraja utakmice. Ipak, nalet je zaustavio Will Clyburn s dvije uzastopne trice i veselio se pobjedi.

Najefikasniji na utakmici bio je Shane Larkin s 19 poena, kojima je dodao 6 asistencija i 4 skoka, dok je njemački centar Tibor Pleis upisao 17 poena i 6 skokova.

U poraženoj momčadi najviše se istaknuo Shavon Shields sa 17 koševa, uz 7 skokova i 4 završna dodavanja, dok su McGruder i Feutman ubacili po 16 koševa.

U ovoj utakmici nastupio je i Nikola Mirotić koji se vratio nakon dužeg izbivanja zbog ozljede i za nešto više od 15 minuta na terenu ubacio 6 poena uz jedan skok i asistenciju.

Obje momčadi sada imaju učinak od 10 pobjeda i 15 poraza, pri čemu je Olympia na 13. mjestu, dok Efes zaostaje dvije pozicije.