6.6 C
Četvrtak, 8 prosinca, 2022

NEIZVJESNOST DO KRAJA: I Zvezda igra remek-djelo nakon lude utakmice u Ljubljani!

Pred prepunom dvoranom “Stožice” u Ljubljani košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Cedevite Olimpije 88-80 nakon produžetka, u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige, pa će finalist biti odlučen u trećoj utakmica u Beogradu.

Na isti način i u istom gradu odlučit će se i drugi finalist, budući da je Budućnost sinoć, također nakon neizvjesnog finala u Podgorici, izjednačila na 1-1 u seriji s Partizanom.

Crveno-bijeli su puno bolje ušli u utakmicu i poveli 7-0, a prve poene postigao je Nikola Kalinić pogotkom za tri poena i time nagovijestio sjajnu šutersku četvrtinu svoje momčadi.

Na isti način srpski reprezentativac donio je prvu dvoznamenkastu prednost na utakmici tek nakon nešto više od tri i pol minute igre, kada je predvodio momčad Dejana Radonjića 16-5.

Prethodno je jedan od najzaslužnijih za ovaj početak bio Austin Hollins, s dvije uzastopne trice (od tri je zabio u prvih 10 minuta) i ukradenom loptom.

Uslijedilo je razdoblje u kojem je slovenski reprezentativac polako smanjivao zaostatak, prvenstveno pokušavajući dva poena i slobodna bacanja, pa dvije minute prije kraja ovog dijela nakon poluvremena izvođenja bivšeg košarkaša Zvezde Jake Blažica iz slobodnog bacanja linija samo 2 boda (24-22).

Ipak, na kraju je srpski tim poenima sadašnjeg i bivšeg kapetana Branka Lazića i Luke Mitrovića na kraju ovog dijela stigao do 29-24.

Pogotkom Melvina Edžima pod košem Cedevite Olimpija je na manje od pet i pol minuta do kraja prvog poluvremena izjednačila na 33-33, a onda je nakon Kalinićeve poluizvedbe iz slobodnih bacanja svoj prvi donio Edo Murić vodi golom za tri iz kornera.tim. (36-34).

Nate Walters je u ovom intervalu bio glavni igrač Zvezde u napadu, pa je vezao sljedećih 7 poena za goste, a nakon njegove trojke ponovno je došlo do preokreta i momčad s Malog Kalemegdana povela je sa 41-40.

NBA liga uputila košarkašima preporuke kako da se zaštite od koronavirusa

Trojku Ognjena Dobrića u rezultatskoj klackalici odlučile su dvije sekunde do kraja poluvremena, pa je Zvezda na duži odmor otišla s prednošću 44-43.

Treću dionicu obilježio je veliki broj promašaja i izgubljenih lopti, što se odrazilo i na konačni ishod, što jasno govori da je ovaj dio igre bio vrlo neučinkovit, pogotovo kada je Crvena zvezda u pitanju.

Momčad Jurice Golemca uglavnom je bila u blagoj prednosti koju je zadržala i prije ulaska u posljednju četvrtinu kada je povela 59-54, što je rezultat donio Yogi Ferrel pola minute prije kraja iste.

U posljednjoj četvrtini nastavila je rasti prednost domaćina, koji su nastavili niz iz prethodne dionice i zaokružili na 10-0 te poveli 62-54.

Zvezdino najjače oružje u ovom susretu opet je proradilo, pa su dvije vezane trojke raspoloženog Dobrića i Waltersa vratile dvoboj u egal i smanjile prednost Zmajeva na samo 2 poena (64-62), kada je Golemac bio prisiljen zatražiti timeout na nešto manje.od šest i pol minuta do kraja.

Nakon dva neiskorištena napada s obje strane, Blažić je prekinuo napad svog bivšeg kluba pogotkom za tri, kada trener crveno-bijelih ništa nije htio prepustiti slučaju, pa je zatražio minutu odmora.

No, njegova momčad je ostala bez rješenja u napadu, pa se slovenska momčad opet polako odvojila prevladavši dosad najveću prednost i povela sa 71-62.

neizvjesnost do kraja: i zvezda igra remek-djelo nakon lude utakmice u ljubljani!

No, euroligaši nisu klonuli duhom pa su se replicirano, ovaj put uspješnim pokušajima izvan linije 6.75 Nikole Ivanovića i Hollinsa, ponovno približili na 71-68.

TRAŽI POJAČANJE: Alimpijević ciljao na pobjednika Eurolige

Američki branič tada je odigrao izvrsnu obranu, pa je nakon presječene lopte na drugoj strani “uposlio” još jednog eksplozivnog braniča gostiju Dobrića koji je za samo pola koša snažno zakucao Zorana Dragića.

Ipak, srpski predstavnik se na kraju nije snašao s promašajima, tricama i slobodnim bacanjima, pa se činilo da će domaćin pobijediti.

Na kraju je došlo do ključanja, jer je u posljednjim sekundama nakon vrlo lošeg udarca za tri Ivanović, pri rezultatu 76-73, Mitrović na kraju stigao do lopte i pogodio uz prekršaj, a potom realizirao slobodno bacanje nakon lopta se “ljuljala”. “Na obruču.

Tako je produžetak odlučio pobjednika!

Tamo se, međutim, Slovenci nisu pokolebali nakon šoka na kraju regularnog dijela te su, igrajući daleko bolje u dodatnih 5 minuta, osigurali treću utakmicu koja će se igrati u Beogradu.

Najbolji igrač utakmice bio je Edo Murić s 21 poenom i 7 skokova, dok je Jaka Blažič upisao 5 skokova i 3 asistencije uz 12 poena.

U redovima poražene momčadi najefikasniji je bio Ognjen Dobrić s 15 poena, čemu je dodao 6 skokova i asistenciju. Američki košarkaši Austin Hollins (4 skoka i 4 asistencije) i Nate Walters (6 skokova i 4 asistencije) postigli su po 14 poena.