NEZAPAMĆENI PETI SET: Radnički na korak od osmine finala!

Za razliku od odbojkašica Partizana, drugi srpski predstavnik bio je uspješan u prvom susretu 1/16 finala Kupa CEV.

Radnički iz Kragujevca je na domaćem terenu pobijedio rumunjsku Craiovu rezultatom 3:2. Tako su osvojili dva boda prije uzvrata, jer toliko bodova prema propozicijama natjecanja dobiva pobjednička ekipa. Rumunji su osvojili 1.

Po setovima (23:25, 25:18, 25:17, 21:25 i 30:28).

U svim setovima vodila se neizvjesna borba, posebice u tie breaku koji se igra do 15 poena.

Revanš je za šest dana u Rumunjskoj od 18 sati. Našoj momčadi je za bolji bodovni učinak potrebna bilo kakva pobjeda. U slučaju poraza s jednim ili bez dobivenog seta, ispadaju. Ako izgube u tiebreaku, moguće je da će zlatni set biti odlučen.

Pobjednik ovog dvomeča će u osmini finala igrati protiv pobjednika duela Hebar (Bugarska) – Warta (Poljska).