Nova pobjeda OFK Gradina

Andrić:Bili smo bolji i zasluženo trijumfovali

U okviru druge lige FBiH-grupa sjever u Srebreniku je odigran meč 13 kola između domaće ekipe OFK Gradina i FK „Sloga“ Tojšići.Po prognozama nogometnih stručnjaka to je trebao biti meč u kome će domaćini sigurno slaviti i ostati i dalje jedan od kandidata za ulazak u Prvu ligu FBiH,a što se je na travnjaku i ostvarilo.

No,nije sve bilo onako kako su mislili domaći igrači i njihovi navijači,pogotovo u prvom poluvremenu, koje je završeno bez pogodaka 0:0.U tom dijelu meča zabilježena je samo jedna prava prilika za domaćine kada je kapiten Andrić primio loptu na nekih šesnaest metara od mreže gostiju,ali nije najbolje reagovao jer je njegov šut pravo u golmanu gostiju ostao bez realizacije.

No,u nastavku meča domačin je zaigrao mnogo bolje,opasnije,konkretnije i već u 49 minuti zgoditkom Husetovića OFK Gradina povela je sa 1:0,na povećanje rezultata čekalo se do 57 minuti kada je Delić pogodio za 2:0.Na 3:0 povisio je Ordagić u 71 minuti,a konačnih 4:0 djelo je Fazlića u 83 minuti, a što je bio i konačan rezultat ovog meča gosti su bili bezidejni,bez ikakvih prilika, a već u prvom poluvremenu ostali su sa 10 igrača jer je sudac isključio jednog njihovog igrača.Po završetku meča iskusni kapiten domaćina Dino Andrić o ovom meču rekao nam je sljedeće:

-Teška utakmica za naš tim,željeli smo što prije postići zgoditak, no u prvom poluvremenu nije to bila naša igra.Igrali smo bez ideje, ali u nastavku je to bilo mnogo bolje,organizovanije,konkretnije i uspjeli smo četiri puta matirati protivničkog vratara i još stvoriti dvije,tri dobre prilike za pogodak.Ova naša pobjeda je sasvim zaslužena i sigurno nam daje podstrek da jesen završimo sa što više bodova, a onda u proljeće krenemo ka našem cilju-a on je jasan i zove se ulazak u Prvu federalnu ligu.Želim da se zahvalim našim navijačima kojih je bilo i ovoga puta preko tristo i koji su nas bodrili cijeli tok meča.