Novi Beograd je nakon preokreta osvojio F4 Kupa Srbije

Vaterpolisti Novog Beograda plasirali su se na završni turnir Kupa Srbije nakon što su u četvrtfinalu kao gosti svladali Šabac 10:8 (1:4, 2:0, 3:2, 4:2).

Šapčani su puno bolje krenuli u susret. Domaći su već u prvoj četvrtini stekli tri pogotka prednosti. Ipak, Novobeograđani su u nastavku zaigrali puno bolje i agresivnije, a golom kapetana Filipa Filipovića na kraju treće četvrtine Novi Beograd je prvi put poveo (5:6). Šapčani su odolijevali do sredine posljednjeg dijela, a momčad trenera Živka Gocića odigrala je furiozno u završnici susreta.

Alvaro Granados je u razmaku od samo tridesetak sekundi dvaput pogodio mrežu i tako definitivno osigurao trijumf Novobeograđanima. Osim španjolskog predstavnika sa po dva pogotka, u pobjedničkom taboru istaknuli su se Nikola Jakšić i Miloš Ćuk.

Osim Novog Beograda, na Final Four Kupa Srbije plasirali su se Crvena zvezda, koja je bila bolja od Proletera sa 20:7, kao i Radnički iz Kragujevca, koji je u četvrtfinalu svladao Valis sa 14:11. Posljednji sudionik završnog turnira bit će poznat u nedjelju kada se sastaju Partizan i Vojvodina.