Ovog petka održana je sjednica Štaba civilne zaštite općine Novi Travnik na kojoj se raspravljalo o preventivnim mjerama zaštite od eventualne pojave koronavirusa na području Novog Travnika.
Konstatovano je da na području općine Novi Travnik nema evidentiranih oboljelih od koronavirusa. U evidenciji Doma zdravlja više je osoba koje su se vratile iz Italije i Njemačke i trenutno se nalaze u samoizolaciji i u svakodnevnom su telefonskom kontaktu s epidemiološkom službom.
Dom zdravlja svim građanima omogućit će sve potrebne informacije na broj telefona 030 792 500 i 030 795 600 te štab civilne zaštite poziva građane da ne nasjedaju na dezinformacije koje za posljedicu imaju stvaranje panike.
Štab Civilne zaštite izdvojit će sredstva za potrebe nabavke dezinfekcionih sredstava a koja će se koristiti u zgradi Općine Novi Travnik i drugim institucijama




