Novi trijumf nogometnih „pjesnika“ iz Kosove / Važna pobjeda u Olovu

U okviru 4 kola druge lige FBiH-grupa centar, u Olovu je odigran derbi  meč između domaće ekipe NK STUPČANICA i NK Vis Simm-Bau iz Kosove.

U sjajnoj atmosferi koju su stvorili navijači oba tima,po dobrim vremenskim uvjetima i na prelijepom travnjaku,viđena je utakmica koja je mogla opravdati naziv derbi meča i koja je zadovoljila sve ljubitelje nogometa koji su u velikom broju bili na stadionu Danac. Bio je ovo pravi prvenstveni meč,viđena su tri zgoditka,dosta odličnih akcija,šuteva,odbrana vratara oba rivala, a bilo je još prilika za obje ekipe koje su ostale neiskorištene, zbog nedostatka koncentracije u samoj završnici akcija.

Prvo poluvrijeme pripalo je domačinu, koji su zgoditkom Muniba KARAHMETOVIĆA u 29 minuti došli u vodstvo 1:0 ,a što je bio rezultat prvih 45 minuta meča. U nastavku meča nogometni „pjesnici“ iz Kosove zaigrali su dosta bolje a što su krunisali sa dva zgoditka. Prvo je Samir ČAKAR u 62 minuti izjednačio na 1:1 zgoditkom sa jedanaest metara,da bi Eldin SULJIĆ u 71 minuti pogodio za vodstvo 1:2 a što je bio i konačan rezultat meča.

Po završetku meča uslijedilo je veliko slavlje  gostujučih igrača i njihovih navijača, koji su slavili treći uzastopni gostujući trijumf i izbijanje njihove ekipe u sami vrh tabele.U ime saigrača, brzonogi napadač,strijelac izjednačujučeg gola Samir ČAKAR rekao nam je sljedeče:-U vrlo važnom meču za oba rivala uspjeli smo slaviti pobjedu protiv izuzetno kvalitetnog domačina koji je i u ovom meču pokazao da njihovi rezultati nisu plod slučajnosti.

Naša ekipa tokom svih 90 minuta igrala je dobro,borili smo se na svakom pedlju terena za svaku loptu,aut,prekid…jer smo znali da samo takvim pristupom meču možemo ostvariti povoljan rezultat.Sigurno da smo svi sretni zbog nove gostujuče pobjede i več u sljedečem kolu na našem travnjaku,uz pomoć naših vjernih frenetičnih navijača koji su nas u velikom broju bodrili i u Olovu,želimo nastaviti pobjednički niz protiv NK ILIJAŠ i zauzeti lidersku poziciju na tabeli.