Odigran drugi susret dvadeset i drugog kola Premijer lige BiH, mostarski Velež u gostima bolji od Slobode iz Tuzle za drugu poziciju na prvenstvenoj tabeli!

Odigran je i drugi susret dvadeset i drugog kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između Slobode i Veleža iz Mostara.

Sloboda Tuzla – Velež Mostar 1:2

odigran drugi susret dvadeset i drugog kola premijer lige bih, mostarski velež u gostima bolji od slobode iz tuzle za drugu poziciju na prvenstvenoj tabeli!

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su se u okviru dvadeset i drugog kola Premijer lige BiH sastali timovi Slobode i mostarskog Veleža.

Prvo poluvrijeme ovog meča počelo je boljom igrom gostiju iz Mostara koji u 22. minuti pogotkom Cvijanovića dolaze prednosti od 1:0, međutim, Tuzlaci u 43. minuti pogotkom Maksimovića dolaze do poravnanja rezultata na 1:1, za ujedno i ishod prvog dijela igre.

U nastavku susreta bolja igra Mostaraca, koji u 73. minuti pogotkom Georgijeva dolaze do prednosti od 2:1, što će se na kraju ispostavioti i kao konačan rezultat ovog duela.

Velež se ovim trijumfom vratio na drugi poziciji na tabeli, dok je Sloboda nakon poraza ostala osmoplasirani tim prvenstva.