Odigrana posljednja utakmica La Lige u ovoj godini – Gol.ba

Posljednji meč španjolke Primere u 2020. godini, a ujedno i od svih ‘liga petice’, odigran je u Pamploni gdje su Osasuna i Alaves remizirali rezultatom 1:1.

Ono što je veoma zanimljivo i neobično za meč, jeste da je otvoren crvenim kartonom za domaćeg golmana. Naime, čuvar mreže domaćih Ruben je startovao nakon istrčavanja već u osmoj minuti i dobio je direktan crveni karton, nakon čega je tim ostao sa igračem manje.

Ipak, do odlaska na odmor nismo vidjeli golove. Alaves, iako je imao igrača više tokom cijelog meča, nije uspio stvoriti pritisak i bolje šanse. Stoga, stigla je kazna.

Igrao se 68. minut kada je Roberto Torres pogodio sa desne strane, po sredini gola. Ipak, Alaves se sa igračem više uspio spasiti poraza sa bijele tačke.

U 75. minuti dosuđen je jedanaesterac za Alaves nakon starta tačno na liniji šesnaesterca, a siguran je bio Lucas Perez za konačnih 1:1.