Odlična partija Jusufa Nurkića, Portland srušio Lakerse

Portland Trail Blazersi napravili su senzaciju i pobjedom od 100:93 poveli sa 1-0 u seriji protiv Los Angeles Lakersa

Kalifornijski tim u NBA play-off je ušao kao jedan od najvećih favorita za naslov prvaka, ali polomio je zube na sastavu iz Oregona u njihovom prvom obračunu u četvrtfinalu Zapadne konferencije.

Blazersi su već u prvoj četvrtini protivniku dali do znanja da imaju municije za iznenađenje, u jednom trenutku poveli su i sa 16 poena razlike (33:17).

No, Lakersi se ipak uspjevaju vratiti u meč i uspostaviti rezultatsku ravnotežu, da bi uslijedila tijesna završnica u posljednjim minutama susreta.

Trojkama Damiana Lillarda i Carmela Anthonyja poveo je Portland sa 95:89 na dvije i po minute prije kraja, LeBron James i Anthony Davis smanjuju na 95:93, da bi zatim Gary Trent pogodio novu trojku za 98:93.

Pitanje pobjednika je riješio naš Jusuf Nurkić zakucavanjem za 100:93 na 16 sekundi prije završetka. Ispostavilo se da je time “zakucao” i konačan rezultat.

Bila je ovo još jedna fenomenalna partija Bosanske zvijeri. Nurkić je za 33 minute u igri ostvario double-double učinak od 16 poena i 15 skokova, tome pridodao tri asistencije. Ostvario je i najbrži double-double u NBA doigravanju još od 2001. godine i Shaquillea O’Neala, za prvih deset minuta upisao po 10 poena i skokova.

Efikasniji od njega u timu Portlanda bili su samo Lillard (34 poena) i CJ McCollum (21).

Na drugoj strani, LeBron James je odigrao sjajnu partiju, servirao triple-double od 23 poena, 17 skokova i 16 asistencija. Ujedno je postao prvi igrač koji je u jednoj play-off utakmici ostvario više od 20 poena, 15 asistencija i skokova.

Sjajan je bio i Anthony Davis (28 poena, 11 skokova), ali sve je to bilo premalo za raspoloženu ekipu Portlanda.