Oporavak nakon Beograda: Monaco bolji od Žalgirisa u Kaunasu

U susretu 13. kola Eurolige košarkaši Monaca pobijedili su u Kaunasu ekipu Žalgirisa rezultatom 83:79.

Izabranici Saše Obradovića sjajno su ušli u susret, dominirali su u prvom poluvremenu, a rezultat na kraju ovog perioda bio je 37:46 u korist gostiju.

No, u trećoj četvrtini na teren je izašao novi Žalgiris, domaći su zaigrali sjajno i uz veliku podršku s tribina napravili seriju 11:0, a potom i ovu dionicu dobili 22:11, pa je Litavac div je u posljednju četvrtinu ušao s dva poena viška .

U odlučujućoj četvrtini viđena je prava rezultatska “klackalica”, da bi se u samom finišu bolje snašao bolji Monaco i upisao važan trijumf.

Najučinkovitiji je bio Mike James s 25 poena i osam asistencija. Pratili su ga Blossomgame s 13 koševa i Okobo s 12.

Doma i Dimsa 14 poena, a Šmic 13 poena i 11 skokova.