OZBILJAN ISPITIVANJE NA STARTU: Hrvatski tinejdžer namučio Đokovića!

Srbijanski tenisač Novak Đoković uspio je savladati prvu prepreku na početku Australian Opena. Uz set od sat vremena slavio je protiv hrvatskog tinejdžera Dina Prižmića (18) s 3:1. Igrač koji je 178. na ATP listi pružio je snažan otpor najboljem tenisaču planete.

Po setovima (6:2, 6:7, 6:3, 6:4)

Srbin je napravio break odmah na početku meča nakon dvije prilike za to. Lako je poveo s 2:0, a hrvatski igrač se tada tek upisao. Prižmić je tražio i medicinski time-out, no utakmica je nastavljena. Naš igrač je odmah nakon toga napravio novi break. Potvrdio je to za vodstvo u setovima.

U drugom je hrvatski igrač krenuo bolje. U četvrtom gemu Prižmić je napravio break za 3:1. Ali Đoković je odmah uzvratio ribbreakom. Od tada je utakmica bila izjednačena. Prižmić je uspio osigurati tie-break drugog seta. Đoković je došao do 6:6. Potom je dopustio Hrvatu da se razigra i izjednači na 1:1. Naš tenisač tek je u trinaestom gemu smanjio rezultat.

Treći set Đoković počinje breakom i potvrđuje ga za 2:0. Prizmić odmah uzvraća i povisuje na 2:2. Novim breakom Prižmić je nakon maratonske pete igre vezao treći gem za potpuni preokret. Srbin je potom propustio dvije break prilike, ali produžio seriju propuštenih servisa i poravnao na 3:3.

Seriju breakova prekinuo je osvojivši gem na svoj servis i povevši 4:3. Iako se i tamo susreo s break loptama hrvatskog natjecatelja. Još jednim breakom došao je na prag novog vodstva u setovima. To je i potvrdio za 2:1, osvojivši set iz drugog kola u samom dijelu igre koji je trajao više od sat vremena.

Četvrti set započeo je breakom Đokovića koji je ubrzo došao do 2:0.

Potom ponovno oduzima servis Hrvatu i udvostručuje za 4:0.

Tek nakon tog Đokovićevog naleta Prižmić je osvojio prvi gem u četvrtom setu. Uspio je potom vratiti jedan break i smanjiti na 4:3. Naš igrač odbija nalet i bliži se pobjedi s 5:3. U sljedećem gemu Nola je imao četiri break/meč lopte koje je propustio.

U sljedećem je Đoković osigurao pobjedu nakon gotovo četiri sata borbe.

Njegov protivnik u drugom kolu sigurno će biti Australac jer Popirin i kvalifikant Polmans igraju dvoboj. Njihov duel je u noći između nedjelje i ponedjeljka po srpskom vremenu.