PETA UZAREDNA TITULA: Crvena zvezda prvak Srbije, Borjan postigao posljednji gol u sezoni!

Nogometaši Crvene zvezde obranili su naslov prvaka Srbije, pošto su u prošlom kolu na stadionu “Rajko Mitić” svladali Voždovac rezultatom 3-1.

Na ovaj način nastavljena je dominacija, jer su crveno-bijeli peti put zaredom podigli pehar namijenjen najboljem klubu u Srbiji.

Kada je riječ o ukupnoj povijesti, Zvezda je 33. put prvak države, kako god se zvala i bez obzira na granice.

Velika simbolika ostaje u činjenici da je posljednji gol u sezoni iz jedanaesterca zabio vratar Milan Borjan, pa se u posljednjem susretu s dvojicom najvažnijih nogometaša Zvezde Aleksandrom Katajem i Mirkom upisao u listu strijelaca. Ivanić.

U 19. minuti nakon odbijene lopte, uslijed slobodnog udarca Kanga, lopta se odbila do Ivanića, koji ipak puca preko gola.

U 26. minuti viđen je prvi korner za Voždovac, ali bez ozbiljnije prilike.

Ohi je veliku priliku propustio u 34. minuti, kada je nakon dodavanja Kataija iz blizine pucao pored gola.

No, Katai je šest minuta kasnije sam zatresao mrežu nakon kornera, kojeg je sam izbrisao sjajnim udarcem glavom. Nakon ispravka gostima nije bilo pomoći.

Zvezda je nastavila sa žestokim napadima i u drugom poluvremenu, koje je golom u 54. minuti okrunio Mirko Ivanić koji je glavom svladao Miloša Krunića, nakon kvalitetnog centaršuta Bena s desne strane.

Četiri minute kasnije Gajić je zatresao gredu, nakon što je loptu izboksao vratar gostiju.

U 59. minuti Ivanić je zamalo uzvratio asistencijom, ali je nogometaš Komora bio neprecizan na drugoj stativi.

Trener Dejan Stanković tada je odlučio ništa ne prepustiti slučaju te je umjesto Ohija ubacio Radovana Pankova, čime je napadača zamijenio stoperom.

Kada se najmanje očekivalo, Voždovac je zabio i smanjio na 2-1. Nemanja Milojević se najbolje snašao pred golom Crvene zvezde nakon slobodnog udarca svoje momčadi i nespretne reakcije domaćih braniča.

Kad je utakmica već dugo bila u rutinskoj fazi, na početku nadoknade uslijedila je kazna za momčad Dejana Stankovića, nakon prekršaja nad Kataijem.

Bila je ovo simbolična prilika da se vratar Milan Borjan upiše u strijelce – i tako bude nagrađen za fantastično obavljanje primarnog posla za svo vrijeme provedeno u Zvezdi – što je iskoristio, na opće oduševljenje navijača i suigrača.

Ostalo je da se igra finale Kupa Srbije u kojem će Crvena zvezda i Partizan odlučivati ​​o drugom domaćem trofeju u još jednom vječitom derbiju ove sezone.