POBJEDA: City siguran u Liverpool (VIDEO)

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su kao gosti Everton 3:1 u 19. kolu Premier lige. Dovoljno im je bilo jedno poluvrijeme.

City je od početka poslovično dominirao u posjedu. Pucali su devet puta na gol. Od dva Karamelina udarca, jedan je završio iza Edersona.

Everton je od 29. minute golom Harrisona vodio 1:0.

Everton je do poluvremena odolijevao napadima gostiju koji su imali šut 12:4 i gotovo 75 posto posjeda.

Na 1:1 izjednačio je Phil Foden u 53. minuti. Iz daljine je pogodio bliži kut Pickfordovog gola. Julian Alvarez je u 64. minuti iz jedanaesterca donio potpuni preokret Cityju.

Do kraja je ekipa Pepa Guardiole postigla i treći pogodak. Bernardo Silva je u 87. minuti bio strijelac za 3:1. Pomogao mu je i pogreškama sklon vratar Pickford.

City sada zaostaje pet bodova za vodećim Liverpoolom. Ispred njih su Arsenal i Aston Villa. Nakon oduzimanja bodova Everton je sada bod iznad opasne zone.