Pobjeda u Ivanjici: Partizan s igračem manje sačuvao prvo mjesto!

Javor: Manojlović, Dolmagić, Kopitović, Leandro, Miletić, Dukure, Petrović, Bosić, Gojković, Milošević, Bajere

Partizan: Jovanović, Filipović, Stojković, Marković, Antić, Ovusu, Natho, Kalulu, Zahid, Trifunović, Saldanja

U sklopu proljetne premijere i 20. kola Superlige Srbije, nogometaši Partizana svladali su Javor u Ivanjici rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Saldaña.

U prvih 10 minuta nije bilo mogućih prilika. Pokušavali su crno-bijeli stvoriti priliku pred golom domaćih. To im nije pošlo za rukom u 20. minuti prvog poluvremena.

Prvu, još opasniju priliku, Partizan je propustio u 23. minuti. Saldanjeov udarac je blokiran. Prije toga Kopitović je dobio prvi žuti karton na utakmici za obje momčadi.

U 32. minuti Dukure je nakon sudara s Trifunovićem zamijenio Marjanović. Kod crno-bijelih Natho i Ovusu dobili su žute kartone u razmaku od dvije minute. Domagić je u 45. minuti pucao preko gola. Ni u dodatnih 7 minuta nije bilo promjene rezultata. Pokušavali su Saldanja i Natho, ali na odmor se otišlo bez golova.

Na početku drugog poluvremena Stojković je ušao u sredinu, pomaknuo loptu, a faulirao je Leandro Pinto. Crno-bijeli su tražili žuti karton, ali ništa. Sedam minuta kasnije u prilici je bio Natho, Pinto je uhvatio loptu i zamalo prevario Manojlovića, ali ni od toga nije bilo ništa. U 62. minuti Partizan je poveo, Antić je napravio aut, prvi kontakt Nikolića s loptom, spojio je Saldanja s loptom. Brazilac peti za 1:0.

Nakon toga je pao ritam igre, Antić je zaradio drugi žuti karton, odnosno crveni, te je isključen. Partizan je bio s igračem manje.

Ipak, do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja pa je rezultat ostao nepromijenjen, a Partizan je ostvario važnu pobjedu u gostima.