3.8 C
Utorak, 6 prosinca, 2022

POČELO: Novak, šesti put vladar Rima!

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković osvojio je svoju prvu ovogodišnju titulu, trijumfom u finalu masters turnira u Rimu nad Grkom Stefanosom Cicipasom sa 2-0, po setovima 6:0 i 7:6 ( 7: 5).

Novak je furiozno otvorio svoje prvo ovogodišnje finale većeg turnira i na startu oduzeo servis Grku bez izgubljenog boda. Suparnik je također napravio brejk u svom sljedećem servis gemu, iskoristivši prvu priliku u dužem gemu.

Bio je i više nego siguran na svoj servis pa je s lakoćom poveo s 4-0, poput jučerašnjeg dvoboja s Rudom. No, sada se ni tu nije zaustavio pa je u petom gemu iskoristio treću break-loptu, a potom svojim servisom brzo osvojio prvi set bez izgubljenog gema.

Cicipas je svoj prvi gem dobio tek na početku drugog seta, a ubrzo je stigao i do prvog breaka, i to prilično lako, pa je sigurnim servisom poveo 4-1.

Potom je u sljedećem gemu imao break loptu, ali naš tenisač je još jednom pokazao zašto je najbolji na svijetu.

Spasio je drugi break, a onda kada je Grk servirao za izjednačenje pri rezultatu 5-3, vratio onu koju je protivnik imao na svom kontu, iskoristivši prvu od dvije break šanse.

Lejla Tanović osvojila 11. mjesto na Evropskom prvenstvu u Švicarskoj

Do kraja ovog dijela igre oba su tenisača čuvala svoje servise, pa su ušli u tiebreak, što je teren na kojem je naš tenisač bio vrlo uspješan kroz svoju karijeru.

Tako je bilo i sada, pa je Đoković napravio mini-break više od svog protivnika i dobio tiebreak sa 7:5 i osvojio turnir.

Osim naslova, Novak je jučerašnjom pobjedom ušao u klub “1000+”, kao igrač koji je na ATP touru ostvario 1000 pobjeda, a tek je peti tenisač kojem je to uspjelo.

Đoković je ranije dizao trofej u Rimu 2008., 2011., 2014., 2015. i 2020. godine.