Načelnik Općine Stari Grad Sarajevo Irfan Čengić danas je potpisao Ugovor o radovima na sanaciji fasade i zamjeni vanjske stolarije na JU Srednja škola poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatsnosti Sarajevo. Gradonačelnica Benjamin Karić, ministrica Naida Hota-Muminović i izvođači radova NEIMARI d.o.o. Sarajevo također su prisustvovali potpisivanju ugovora.
Ugovor vrijedan oko dva miliona KM ima za cilj poboljšanje uslova u obrazovanju te unapređenje ljepote grada Sarajeva. Načelnik Čengić istakao je važnost investiranja u školske objekte na području Općine Stari Grad, dok je gradonačelnica Karić istakla kontinuiranu podršku projektu sanacije fasada u gradskoj jezgri.
Osim poboljšanja obrazovnih uslova i energetske efikasnosti, obnova škole ima i estetski značaj s obzirom da se radi o nacionalnom spomeniku BiH.
Projekat sanacije fasada u gradskoj jezgri je institucionalni prioritet Grada Sarajeva već treću godinu zaredom, a dobra saradnja sa Ministarstvom odgoja i obrazovanja Kantona Sarajevo omogućila je iznalaženje sredstava i brzu realizaciju projekta.
Prethodno je potpisan i Sporazum o zajedničkoj saradnji na ovom važnom projektu.
Izvor: ( www.tvsa.ba / TNTPortal.ba )




