Poljski veteran Piotr Zyla postao svjetski prvak u skokovima – Gol.ba

Poljak Piotr Zyla (34) osvojio je naslov svjetskog prvaka u skijaškim skokovima na maloj skakaonici na Svjetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama u Oberstdorfu.

Do najvećeg uspjeha u karijeri stigao je skokovima od 105,0 i 102,5 metara što mu je donijelo 268,8 bodova.

Drugi je bio domaći skakač Karl Geiger sa 265,2 bodova (103,5 i 102,0 metara), dok je bronzu osvojio Slovenac Anže Lanišek sa 261,5 bodova (102,5 i 101,0 metara).

Inače, Zyli je ovo druga pojedinačna medalja sa svjetskih prvenstava nakon bronze s velike skakaonice u Lahtiju 2017. godine.Vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa Norvežanin Halvor Egner Granerud zauzeo je četvrto mjesto s 259,7 bodova.

Branitelj naslova otprije dvije godine iz Seefelda, Poljak Dawid Kubacki, zauzeo je peto mjesto sa 257,1 bodova.