Preokret Evertona na Goodison Parku za opstanak (VIDEO)

Nogometaši Evertona svladali su Crystal Palace s 3:2 nakon preokreta i zadržali mjesto u Premier ligi.

Everton je poveo u 21. minuti preko Matete, Everton se našao u slijepoj ulici kada je Palace udvostručio prednost, a strijelac je bio Jordan Aju u 36. minuti.

U drugom dijelu došlo je do totalnog preokreta, u 55. minuti Michael Keane je prepolovio prednost gostiju, a potom Brazilac Richardson u 75. minuti i izjednačio na 2:2!

Dominique Calvert-Luin je u 85. minuti postigao treći pogodak za Everton i osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Burnley je na gostovanju kod Aston Willa odigrao 1:1, pa u posljednjem kolu Burnley dočekuje Newcastle, dok Leeds gostuje Brentfordu. Zabilježe li identične rezultate, Burnley će opstati u ligi, zbog bolje gol-razlike.

U nevažnoj utakmici Chelsea i Leicester su remizirali 1:1.