PRETVORIO SE U JOKIĆA: Dominantni Milutinov predvodio CSKA do druge pobjede u finalu VTB lige! (VIDEO)

Košarkaši CSKA iz Moskve svladali su Zenit iz Sankt Peterburga sa 82-73 (22:17, 19:18, 25:12, 16:26) i tako poveli 2-0 u finalnoj seriji VTB lige.

Prvo poluvrijeme proteklo je u neizvjesnoj borbi, ali kada je domaćin poveo u završnici prvog poluvremena, zamalo ga nije pustio do kraja poluvremena.

Ključna je bila treća četvrtina koju je momčad Dimitrisa Itoudisa dobila s 13 koševa razlike, pa je na kraju povela sa 66-47, nakon čega više nije bilo povratka momčadi Zenita, pa je uzalud bila posljednja četvrtina koju su pobijedio s dvoznamenkastom razlikom.

Srpski centar Nikola Milutinov ponovno je zablistao sjajnim double-double učinkom od 16 poena i nevjerojatnih 17 skokova, uz, za centra fantastičnih, 6 asistencija – za indeks korisnosti 35!

pretvorio se u jokića: dominantni milutinov predvodio cska do druge pobjede u finalu vtb lige! (video)

Osim njega, odličan je bio i Will Claiburn – za kojeg je bilo informacija da će sljedeće sezone igrati za dvostrukog uzastopnog europskog prvaka Anadolu Efesa – koji je bio i najefikasniji s 19 poena. Casper Ver, koji je bio najefikasniji u prethodnom meču, sada je postigao 14 poena, a dvoznamenkast je bio Semen Antonov s 10 poena.

S druge strane, najbolji je bio Sergej Karashev s 20 poena i po 2 skoka i asistencije, dok je Alec Poitres upisao 9 poena i 11 asistencija.

Jordan Lloyd postigao je 6 poena i 3 skoka i asistencije, dok je još jedan bivši igrač Crvene zvezde Billy Beron imao 2 skoka i 2 asistencije uz 5 poena.