Prva pobjeda: I Partizan “zgazio” Asvel!

Košarkaši Partizana upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni Eurolige, pošto su kao gosti uvjerljivo savladali Asvel rezultatom 62:88.

Kipa Željko Obradović u potpunosti je kontrolirao utakmicu 40 minuta. Ni u trenucima kada su igrali loše Aswell nije uspio ozbiljnije zaprijetiti gostima.

Nakon teške prve četvrtine, u drugoj trećini Beograđani su počeli dolaziti do dvoznamenkaste prednosti koju su ljubomorno čuvali do kraja.

Trenutak koji je zabrinuo sve koji vole Partizan dogodio se sredinom druge četvrtine kada je Kevin Panter pao na izgubljenu loptu i uhvatio se za koljeno. Izašao je iz igre, ali srećom ubrzo se vratio na parket.

U trećoj dionici već nakon dvije minute bilo je jasno da će to biti uvjerljiva pobjeda crno-bijelih, jer su nakon koševa Smailagića otišli na plus 20, a potom i na maksimalnih 27 poena razlike.

Do kraja je utakmica bila formalnost i samo je pitanje kako će završiti.

Partizan sada ima skor 1-1, dok je Asvel nakon uvjerljivog poraza od Crvene zvezde upisao još jedan debakl i sada je na 0-2.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Nanelli sa 17 poena, Leday je ubacio 13, Samilagić 12, Panter 11.

Sljedeći tjedan na programu je duplo kolo Eurolige, a Partizan ima na rasporedu dvije vrlo teške utakmice – u Beograd dolazi Barcelona, ​​a potom je gostovanje Olympiakosu u Pireju.