Radnik nadigrao Budućnost / Vladavić “Zasluženo smo pobijedili”

U okviru 13 kola prve lige FBiH u Hadžićima je odigran meč između domaćeg Radnika i ekipe Budućnost (Banovići). U veoma važnom susretu za oba rivala, na dobrom travnjaku i prelijepom vremenu, viđena je odlična nogometna predstava.

Cijeli tok meča protekao je u otvorenoj igri oba tima, igralo se borbeno, požrtvovano, kvalitetno a osim tri zgoditka viđeno je još pet, šest sjajnih prilika za oba rivala. Poslije neiskorištenih šansi kod oba tima, u 20 minuti vidjeli smo eurogol, zgoditak za TV špice, a strijelac je bio Alden Vladavić koji je rezantnim udarcem skinuo „paučinu“ u gornjem lijevom uglu „store“ vratara Budućnosti Denisa Mujkića i bilo je to vodstvo nogometnih „pjesnika“ iz Hadžića rezultatom 1:0.

Nije se dugo čekalo za novo njihanje mreže gostiju. Igrao se 27 minut, sudac Emir Spahalić opravdano pokazuje na penal. Loptu je uzeo Enes Kazić, šut, ali golman Mujkić brani i odbija, ali na njegovu žalost, lopta ponovo pada na nogu Kaziću koji lagano pogađa za povećanje rezultata na 2:0. Tim rezultatom završava prvo poluvrijeme. U nastavku meča Radnik opet angažovaniji, konkretniji, silovitiji i produkt takve igre je novi zgoditak za domaćina.

Igrao se 65 minuti, sudac je ponovo pokazao na „kreč“. Ovaj put penal je izveo Amar Memić koji mangupski šalje Mujkića u jedan ugao, a loptu u drugi,i to je već 3:0. Do kraja meča zabilježili smo prilike za domaće (Buljubašić, Jašarević, Ramić) dok su gosti u dva navrata (Berbić i Ibrahimović) zaprijetili opasno, ali je hadžička „mačka“ Ismir Mudželet sjajno reagovao i spasio svoju mrežu. Tim rezultatom od 3:0 završen je susret, a kraj meča domaći igrači dočekali su zagrljeni sa svojim trenerom Nihadom Kazićem, sretni zbog nove pobjede i tri vrlo važna boda, sa kojima su uvećali svoj konto na 17 osvojenih bodova. Nakon ovog trijumfa sada je atmosfera u svlačionici domaćih „bronhi“-lakše se diše, i mirno ulazi u preostala dva kola jesenjeg dijela prvenstva.

O ovom meču izvanredni, vispreni Alden Vladavić, rekao nam je sljedeće:

Svi smo sretni i zadovoljni ovom veoma vrijednom pobjedom. Svi igrači koji su nastupili odigrali su na najvišem nivou i zaslužuju sve čestitke. Od prvog minuta zaigrali smo poletno, borbeno, učinkovito a osim tri zgoditka, stvorili smo još par dobrih prilika za gol, a koje nisu realizirane zbog nedostatka koncentracije u samoj završnici akcija, a i golman gostiju je dva puta odlično reagovao i spasio svoju mrežu. Bili smo bolji rival, zasluženo smo pobijedili i naša pobjeda je čista kao suza.