RADUJE SE I U PARTIZANU: FMP demolirao Budućnost u Železniku!

Košarkaši FMP-a pobijedili su ekipu Budućnosti rezultatom 84:76 u utakmici 24. kola ABA lige. Upisali osmu pobjedu, a Podgoričanima zakomplicirali borbu za drugo mjesto. Diktirali su ritam od početka do kraja.

Domaćin iz Železnika bolje je krenuo u utakmicu. Na kraju prve četvrtine poveo je +9 (21:12).

FMP je bio u plusu i tijekom druge četvrtine. Na kraju prvog poluvremena bilo je izjednačeno (38:28).

I u trećoj četvrtini vodila se neizvjesna borba. FMP je vodio minimalno. Međutim, do kraja ovog razdoblja su ga povećali. U zadnjih 10 minuta imali su +12 (64:52)

U tom su razdoblju igrači domaćina lako držali višak. Futura je u posljednje dvije minute prišla na -6 (76:70). Rebec je tricom blokirao nalet, a FMP je potom priveo utakmicu kraju. Predvodio ih je Andrija Stepanović s 30 poena i 21 košem Simovića.

Kod Podgoričana McKinley Wright ubacio je 30 poena uz Ferrellovih 11.