Real u finalu Superkupa nakon trijumfa protiv gradskog rivala nakon nekoliko preokreta, Ridiger u oba poluvremena pogodio istu mrežu, Savić odlučio autogolom (VIDEO)

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u finale nacionalnog Superkupa pošto su u Rijadu bili bolji od gradskog rivala Athletica sa 5-3.

Utakmica je bila puna preokreta i mreže nisu nimalo mirovale, a vrhunac je postignut ulaskom u produžetke.

Mario Hermoso doveo je crveno-bijele u vodstvo u 6. minuti utakmice, no Real je izjednačio u 20. minuti preko Ridigera, a nedugo zatim Mendy je u 29. minuti donio potpuni preokret.

Ipak, Kraljevski klub nije uspio zadržati vodstvo na poluvremenu, jer je Antonio Griezmann ponovno poravnao rezultat u 37. minuti.

Novi veliki preokret napravio je Ridiger koji je u 78. minuti ponovno zabio isti pogodak, ali ovoga puta njegov suigrač Kepa brani pa je zatresao mrežu za novu prednost Atlética od 3:2. Ni pregledavanje videa u VAR sobi nije pomoglo Raalu jer vrataru njihove momčadi nije dosuđen prekršaj.

No, samo sedam minuta kasnije Carvajal je vrlo lijepim golom iz daljine povisio na 3:3 pa se otišlo u produžetke.

Tamo je neizvjesnost trajala sve dok Stefan Savić u 116. minuti nije “vratio” poklon Ridigeru i nespretnom reakcijom nakon ubačaja protivnika svladao Jana Oblaka.

Brahim Diaz postigao je konačan rezultat u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog produžetka.

Real Madrid će se u finalu sastati s pobjednikom sutrašnjeg duela Barcelone i Osasune.