RG: Cicipas se mučio i krenuo dalje!

Stefanos Cicipas plasirao se u sljedeće kolo Roland Garrosa nakon što je svladao Čeha Zdeneka Kolara s 3:1 (6:3, 7:6, 6:7, 7:6).

Kolar je odigrao sjajno, imao je break prednosti u drugom setu, pa dvije set lopte na 6:5, pa set loptu u tie-breaku i nije uspio. Treći set je stavio u džep, a potom unio i četvrti Cicipasa do krajnosti. Poveo je sa 6:2 u tie-breaku! Bod ga je dijelio do izjednačenja na 2:2, međutim, ruka mu je počela drhtati, Cicipas je uspio napraviti preokret koji je doveo do pobjede.

U sljedećem kolu Cicipas će igrati protiv Šveđanina Mikaela Imera koji je napravio malo iznenađenje pobijedivši Daniela Evansa koji je imao status 29. nositelja – 6:3, 3:6, 6:2, 6:3.

U treće kolo stigao je i Andrej Rubljov koji je za sat i 28 minuta igre eliminirao Federica Delbonisa – 6:3, 3:6, 6:2, 6:3. Na sljedećem koraku ruski tenisač igra protiv Christiana Garina koji je večeras pobijedio bjelorusku Ivašku rezultatom 3:1.