18.8 C
Nedjelja, 26 lipnja, 2022

Rukometaši tuzlanske Slobode ubjedljivo bolji od Slavije

Pobjedom protiv ekipe Slavije rezultatom 31:22 (14:10), rukometaši Slobode u okviru 10. kola Premijer lige BiH, ostvarili su večeras u dvorani Mejdan petu pobjedu, kojom su osjetno popravili svoj položaj na prvenstvenoj tabeli.

Nakon što su Slaviju nedavno eliminirali iz Kupa BiH, Tuzlaci su i sinoć došli do ubjedljive pobjede, prenosi Fena.

rukometaši tuzlanske slobode ubjedljivo bolji od slavije

Trebalo im je desetak minuta da se zagriju i „prorade“, a za to vrijeme gosti su u 7. minuti poveli 1:3. Serijom 4-0 domaći sastav je u 11. minuti preokrenuo rezultat na 5:4, a deset minuta kasnije već su imali osjetniju prednost – 9:4.

U drugom poluvremenu Slavija nije mogla parirati brzim kontrama Slobode, valja reći nakon sjajnih odbrana golmana Sidika Omerovića koji je „skinuo“ i tri „sedmerca“, a jedan je odbranio drugi golman, Zdravko Čajić.

Najveću prednost domaći sastav imao je u 54. minuti (26:17), a taj su omjer igrači trenera Nedžada Mašića zadržali do kraja susreta.

Najviše golova u ekipi Slobode postigli su Davor Kadić sedam, dok su po četiri postigli Amer Denjo i Enes Skopljak.

U poraženom sastavu Adis Hrbat je postigao osam, a Amer Karamehmedović i Haris Bračković po četiri gola.