Nedjelja, 28 studenoga, 2021
Još

Sarajevo pružilo dobar otpor, ali Celtic kući nosi prednost od dva razlike

()

Ekipa Sarajeva, prvak BiH na Koševu ugostila je prvaka Škotske velikog Celtica u okviru prvog kola kvalifikacija za Ligu Prvaka.

Sarajevo je odlično otvorilo meč, pa može se reč možda u prvih pola sata bilo i nešto dominantnija ekipa na terenu, a to je ekipa Sarajeva naplatila u 29. minuti susreta kada je nakon jednog kornera s lijeve strane Oremuš pogodio za vodstvo Sarajeva od 1:0.

Samo šest minuta poslije gosti sjajnim šutem Johnstona poravnavaju rezultat na 1:1.

Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1 što je definitivno ulijevalo nadu ekipi Sarajeva da ipak može iznenaditi favorizovane Škote.

No, u 6. minuti nastavka Edouard pogađa za potpuni preokret i vodstvo Celtica sa 2:1.

Poslije tog gola ekipa Sarajeva je malo kleknula, te u 85. minuti Sinclair, svima nama dobro poznati igrač pogađa sjajno Petom za konačnih 3:1. Ekipa Celtica ima veliku prednost koju će braniti u drugom susretu u Glasgowu.