Sarajevo ubjedljivo u Doboju kod Kaknja, Širokom pobjeda u hercegovačkom derbiju

Fudbaleri Sarajeva poravnali su se sa gradskim rivalom Željezničarom na čelu premijerligaške tabele nakon 11 kola ovosezonskog takmičenja, nakon što su danas rezultatom savladali ekipu Mladosti na gostovanju.

Bila je ovo prva gostujuća pobjeda Sarajeva u novoj sezoni, a ostvarena je potpuno zasluženo, s obzirom na to da su od prve minute bili bolji tim, a došli su i do ranog vodstva.

U 10. minuti je poslije lijepe akcije mrežu domaćih pogodio Slobodan Milanović, koji je u današnjoj utakmici bio vrlo aktivan, a koji je usto postigao i prvi gol u dresu Sarajeva.

U nastavku susreta, Sarajevo je moglo zaigrati dosta lakše, pa je Bordo tim dominirao u prvom dijelu susreta, a imao je i nekoliko dobrih šansi da brzo poveća svoje vodstvo.

Mersudin Ahmetović nije bio precizan poslije dobre akcije sa Velkoskim u 20. minuti, ali je zato bio precizan trinaest minuta kasnije. Dobru loptu do Milanovića šalje Velkoski, ovaj bježi odbrani domaćina i pred njega istrčava golman Abdulahović, ali prije nego je Abdulahović mogao do lopte, Hreljić klizećim startom izbija loptu direktno do Ahmetovića. Njemu nije bilo teško pogoditi prazan gol.

Raspala se u tim momentima igra domaćih, koji nakon još jedne lijepe akcije Sarajeva umalo primaju još jedan gol. Udarac Velkoskog je rukom izblokirao Kenan Horić, a upravo je kapiten Sarajeva šutirao sa bijele tačke. No, njegov udarac bio je očajan i zaustavio ga je Tarik Abdulahović, kao i pokušaj Guzine nakon odbijene lopte.

Bilo je to sve što smo vidjeli u prvom dijelu, a igra se u drugom dijelu ipak značajno okrenula, te je Mladost bila nešto opasniji tim. U 54. minuti Vladan Kovačević je odlično odbranio udarac Fanima iz opasne pozicije, a pet minuta kasnije u velikoj šansi je bio Ahmetović, koji nije dobro primio loptu u kaznenom prostoru domaćih.

Do kraja susreta, imali su domaći još dvije dobre šanse, a najbolju nije uspio realizovati Aladin Isaković.

U 88. minuti, nakon faula Hasića nad Amarom Rahmanovićem, veznjak Sarajeva trese mrežu domaćih iz slobodnog udarca za konačnih 3:0. Sarajevo sada ima 23 boda i sa Željezničarom je poravnato na vrhu premijergaške tabele.

Na stadionu Pod Bijelim brijegom odigran je hercegovački derbi, a Široki Brijeg je savladao Zrinjski rezultatom 3:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo puno zanimljivog fudbala, ali su gledaoci na tribinama mogli vidjeti dva pogotka. Široki Brijeg je u 17. minuti susreta stigao do vodstva kada je Marić sjajno uposlio Ćorića, a ovaj fantastično pogodio mrežu domaćina.

Ipak, domaći su veoma brzo stigli do poravnanja jer su već u 22. minuti susreta uspjeli iskoristiti neopreznost gostiju i lopta stiže do Lendrića, koji majstorski pogađa mrežu Širokog Brijega. Samo minut kasnije mogli su do potpunog preokreta, ali nisu bili precizni. Do kraja prvog dijela susreta nije bilo promjene, pa je okončan rezultatom 1:1.

U drugom dijelu Zrinjski je bio puno bolji tim, dominirao je, stvarao šanse, ali nije mogao pronaći put do mreže gostiju. A onda je sve došlo na naplatu, pa je Široki Brijeg nakon jedne brze akcije stigao do pogotka kada je sjajnim udarcem glavom Bagarić pogodio za 2:1.

Konačan rezultat ovog susreta postavio je Mateo Marić u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je ispratio sjajnu loptu i zakucao je iza leđa Brkića za konačnih 3:1.