Senzacionalni Dončić protutnjao i LA-om i pokazao LeBronu ko je danas gazda

Dallas je noćas protutnjao Staples Centerom i s 114:100 srušio LA Lakerse, najbolje plasiranu momčad NBA lige.

Dallas je ovom pobjedom srušio niz Lakersa od čak devet uzastopnih pobjeda, a Luka Dončić je još jednom potvrdio da je fenomen i da sve napisano i izrečeno o njemu itekako stoji, piše Index.

Međutim, na samom početku nije se činilo ni da će gosti slaviti, niti da će Dončić biti junak utakmice. LeBron i Anthony Davis su ušli sjajno u utakmicu i stalno su držali prednost, Mavericksi bi se serijom trica vratili na par koševa minusa, no na odmor su Lakersi otišli s nekoliko poena viška.

Ključni trenutak utakmice dogodio se početkom treće četvrtine. Luka Dončić je u prvom poluvremenu bio samozatajan, ubacio je samo šest poena i samo se čekala njegova eksplozija. Jasno je bilo da takva igračina ne može cijelu utakmicu odigrati u usporenom ritmu. U drugom poluvremenu na parket je izašao drugačiji Dončić, onaj na kakvog smo navikli i mladi Slovenac je do kraja utakmice jednostavno otpuhao Lakerse s njihovog parketa.

U posljednjoj četvrtini, kad su Lakersi tricama Carusa i s par koševa LeBrona zaprijetili, Dončić se ukazao s čudesnom asistencijom, tricom s devet metara i polaganjem.

Ovom pobjedom Dallas se revanširao Lakersima za poraz prije točno mjesec dana kad je James nakon produžetka ubacio čak 39 poena. Kralj je nakon te utakmice hvalio mladog Slovenca.

”Ti si jedan jebeni drkadžija”, naklonio se tada Dončiću LeBron koji je noćas završio s 25 poena, devet skokova i osam asistencija. Davis je ubacio 27 i imao je deset skokova.