Sigurna pobjeda Barcelone, Pjanić igrao 45 minuta…

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nou ekipu Elchea rezultatom 3:0 u zaostaloj utakmici 1. kola La Lige pa su se donekle iskupili za nedavni kiks i remi protiv Cadiza.

Barcelona je u prvom poluvremenu imala nekoliko prilika za postizanje gola, ali je golman Elchea Badia dobro odbranio pokušaje Trincaa. Uzvratio je Boye s druge strane kada je iz dobre situacije šutirao pored gola. Tako je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka.

Već u trećoj minuti nastavka Barcelona dolazi u vodstvo. Braithwaite je uposlio Messija koji brzo reaguje i potom izvanredno završava akciju za vodstvo Barcelone.

Nije se Messi tu zaustavio jer je u 69. minuti nakon sjajnog prodora udvostručio prednost i riješio pitanje pobjednika.

Četiri minute kasnije Barcelona je postigla gol za konačnih 3:0, a strijelac je bio Alba kojem je asistirao večeras odlično raspoloženi Braithwaite.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić igrao je prvih 45 minuta, a onda ga je trener Barcelone Ronald Koeman na poluvremenu ostavio u svlačionici.

Barcelona je večerašnjom pobjedom prestigla Sevillu i nalazi se na trećoj poziciji, dok je Elche pao na 19. mjesto La Lige.