SKORO KOCKANIH +15: Nakon Partizana, Ivanović i Baskonja slavili u Pireju!

Košarkaši Basconjea slavili su protiv Olympiakosa 75:74 u 7. kolu Eurolige. Imali su veliku prednost koju su domaćini i dobili. Izabranici Duška Ivanovića na kraju su uspjeli vezati dva trijumfa u elitnom natjecanju.

Domaći su već nakon prvih 5 minuta dali 10 poena. Pirej je vodio 10:2 protiv momčadi Duška Ivanovića. Do kraja tog susreta uspjeli su se konsolidirati i na odmor otići s -6 (26:20).

Nakon toga Baskonia je u drugom dijelu imala napadački zamah. S 13:2 na početku su došli do +5. Kasnije su do poluvremena zabili 30 poena u četvrtini i na poluvrijeme otišli s +15 u Pireju, 50:35.

To im nije bilo dovoljno u nastavku. Olympiakos se u trećoj i početkom četvrte minute uspio spustiti na -5. Zatim su uspjeli uzvratiti u zadnje 2 minute.

Završnica je bila puna drame. Larentsakis je bio precizan s bacanja za 74:73 10 sekundi do kraja. Miller McIntyre zatim je postigao vodeći pogodak za izjednačenje. Moneke je s 20 poena bio najefikasniji kod pobjednika. Dvoznamenkasti je bio Vanja Marinković s 10 poena.

Peters je ubacio 23, a Isaiah Kenan 22 poena za Olympiakos.