ABA LIGA: Drama u Podgorici, Budućnost poražena protiv Mornara!

Košarkaši Budućnosti pobijedili su Mornar rezultatom 103:100 nakon produžetka u utakmici 15. kola ABA lige. Ramsi su tako propustili vrlo dobru priliku za prekid lošeg niza. Mogla je Bućnost do pobjede iu regularnom dijelu.

Podgoričani su imali minimalnu prednost nakon prve četvrtine. Promašili su devet bodova viška.

U drugom su Ramsi došli do +5. Futura se do poluvremena konsolidirala i otišla u plus. Vodili su nakon 20 minuta igre 48:46.

U trećoj dionici Mornar je uglavnom diktirao tempo. Potom je dvoboj završio u izjednačenoj utakmici. Budućnost je 30 sekundi do kraja imala +1 (83:82). Tada je počela igra živaca i sramežljivost s linije slobodnih bacanja.

Mihailović je bio polovičan i nije uspio donijeti pobjedu Podgoričanima, otišlo se u produžetke. Bubućnost je bolje odigrala ovaj dio i upisala 10. pobjedu, iako je gost i tu zaprijetio te stigao do 101:100. Ferrell je potvrdio pobjedu, a Lewis je promašio tricu za drugi produžetak.

Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Vladimir Mihailović sa 27 poena. Brandon Paul dodao je 19 poena.

U ekipi Mornara Dan Martin je imao 21 poen, a Weathers 20.