Španjolci tricom krenuli u obranu EURO-a U-21, Talijani završili s dva crvena kartona – Gol.ba

Utakmicama u Mariboru i Celju otvoreno je Europsko prvenstvo za igrače do 21 godine. Domaćini Slovenci na Ljudskom vrtu ugostitli su Španjolsku, jednog od glavnih favorita na prvenstvu, te utakmicu završili s tri komada u mreži.

Zanimljivo, Španjolci su sve pogotke zabili u nastavku susreta, a strijelci su bili Puado (53′), Villar (54′) i Miranda (89′). Tako su na najbolji način krenuli u obranu trofeja, koji su osvojili u San marinu 2019. godine.

U drugoj utakmici bilo je mnogo zanimljivije. Češka i Italija odigrali su 1:1, s time da su Talijani utakmicu završili s čak dva igrača manje. Poveli su preko Scamacce u 31. minuti, a Maggiore si je zabio autogol 15 minuta prije kraja utakmice.

Nakon naguravanja u 84. minuti Tonali je ranije morao pod tuš, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon dva žuta kartona pocrvenio je i Marhizza. Tako su mladi Azzurri u dvojakom raspoloženju napustili travnjak u Celju. Tužni, jer su sami matirali svog vratara, ali i sretni što su pak izvukli bod, jer su završili utakmicu s dva igrača manje.

U 21 sat igraju se i dvije utakmice u Mađarskoj, u kojima će domaćini ugostiti Nijemce, a Rumunji Nizozemce. Podsjetimo, mladi Hrvati svoju prvu utakmicu igraju u četvrtak u 21 sat protiv Portugala.