Split je napravio veliko iznenađenje u ABA ligi!

Košarkaši Splita svladali su u svojoj dvorani sudionika Eurokupa Cedevitu Olimpiju s 93-85 i tako napravili veliko iznenađenje u 16. kolu regionalne ABA lige.

Pobjeda Splićana dobiva na značaju nakon što su Ljubljančani u prethodnom kolu svladali euroligaša Crvenu zvezdu.

Domaćin je u prvoj četvrtini dobio +8 i nijednog trenutka nije dopustio protivniku da povede, a najviše što je uspio bilo je nakratko izjednačiti na 63-63 u trećoj četvrtini.

Na kraju iste dionice po drugi put je stečena prednost od 10 poena, koja je potom narasla na +15, pa se gosti nisu uspjeli vratiti u igru ​​i završnicu učiniti neizvjesnijom.

Shannon Shorter bio je najefikasniji u pobjedi s 25 poena, uz 8 asistencija i 6 skokova, dok je Derek Funderburk upisao 14 poena i po 2 skoka i asistencije, a isti učinak imao je i Kalajdžić uz još dva završna dodavanja.

U poraženoj momčadi najučinkovitiji je bio Karlo Matković s double-double učinkom od 19 poena i 11 skokova, dok je Stewart upisao 14 poena.

U sljedećem kolu Split gostuje Borci u Čačku, a Cedevita Olimpija dočekuje Igokeu.