Srbija savladala Njemačku i osvojila DBB Superkup!

Košarkaši Srbije pobijedili su Njemačku u finalu Superkupa rezultatom 83:56.

Srbija je krenula dobro, Kalinić je zabio tricu za vodstvo naše reprezentacije. Nijemci su bili slabiji u obrani, sjajno je stigla nova trojka Srbije, ukupno treća i prva Jokića koji je brzo došao do sedam poena. Ubrzo su naši stigli do dvoznamenkaste prednosti, Dobrić je sjajnu kontru upropastio promašivši čist šut, ali već u sljedećem napadu nakon nove ukradene lopte pogodio je tricu.

U nastavku su Nijemce spasili ofenzivni skokovi, pa Fohman pogađa tricu. Micić nije uspio uzvratiti istom mjerom, a onda Franz Wagner prvi ubacuje iz daljine.

Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 13:24.

Obst je otvorio drugu četvrtinu tricom, Dobrić je bio polovičan s linije penala, a onda je Obst iz zaleta ponovno pogodio za smanjenje.

Uslijedila je serija pogrešaka s obje strane, Pešić je reagirao vraćajući Jokića u igru.

Sjajna kombinacija s Micićem u piku donijela je lake poene i novu prednost našoj reprezentaciji. No, ponovno je uslijedila serija neuspješnih napada s obje strane, no fantastični Nikola Jokić bio je sjajan kada je bilo najpotrebnije, nizao je lagane poene, a na poluvrijeme se otišlo 31:38 za našu momčad.

Početkom drugog poluvremena uslijedio je nešto sporiji ritam. Nekoliko naših pogrešaka, a onda sjajna igra Nikole Jokića, kako u napadu tako i u obrani, protivnici nisu imali rješenja za najboljeg košarkaša svijeta.

Srbija se dodatno opustila, Marinković je prošao u kontru, Milutinov pogodio unutar reketa, a Lucić napravio faul i ubacio oba bacanja.

Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 41:65.

U posljednjem dijelu Srbija je nastavila s odličnom igrom i povećala veliku prednost, Milutinov je postigao nove poene, uzvratio je Weyler-Bebb, ali tu je bio i Kuridza koji je pogodio svoju prvu tricu na utakmici.

Nijemci su preko Schillinga i Kremera smanjili zaostatak pa su prišli na -21.Naši su nastavili dominirati i lagano priveli utakmicu kraju, a konačni rezultat glasio je 83:56.

Isticao se Nikola Jokić s 22 koša (9-10 iz igre) i 5 skokova za 17 minuta, a Vasilije Micić 14 poena (5-9 iz igre) i 4 asistencije, dok je Nikola Milutinov dodao 13 poena (5-6 iz igre) i 7 skokova.

Kod Njemačke Andreas Obst ubacio je 12 poena, a Tiemann 9.