Srpski junak utakmice: Svilar odveo Romu u osminu finala Europske lige!

Poznati su svi sudionici osmine finala Europske lige. Roma je svladala Feyenoord nakon jedanaesteraca.

Junak je bio srpski vratar Mile Svilar koji je obranio dva jedanaesterca i odveo svoju momčad u daljnju fazu natjecanja. U regularnom dijelu bilo je 1:1, kao iu prvom susretu u Rotterdamu, a rezultat se nije mijenjao niti u produžecima.

Naime, u prvih 15 minuta vidjeli smo oba pogotka iz igre.

Gosti iz Nizozemske poveli su već u 5. minuti kada je Jimenezova lopta pogodila rame i uz dosta sreće lopta je završila u mreži Mileta Svilara. Roma je odmah uzvratila agresivnijom igrom i izjednačila u 15. minuti.

Prekrasan pogodak potom je postigao Lorenzo Pellegrini koji je s 20-ak metara sjajno pogodio dalji kut.

Dramatično je bilo u sudačkoj nadoknadi. Nakon što su Paredes i Ueda bili sigurni u prvoj seriji, Wellenreuther je u drugoj zaustavio loš udarac Lukakua, a potom je Svilar vratio izjednačenje obranivši jedanaesterac Hancku.

Cristante je bio siguran da će maestralni Svilar u trećoj seriji opet obraniti jedanaesterac.

Auar je bio precizan u četvrtoj seriji, a Svilar je za dlaku uspio zaustaviti Hartmanov jedanaesterac. Pa je odluka pala u petoj seriji, Zalevski je preuzeo odgovornost i odveo Romu u osminu finala.