SUPERKUP ŠPANJOLSKE: Lewandowski i Jamal zakazali reprizu prošlogodišnjeg finala (VIDEO)

Nogometaši Barcelone plasirali su se u finale španjolskog Superkupa. U drugom polufinalu pobijedili su Osasunu s 2-0 i priredili novi El Clasico.

Katalonci su dominirali u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli iskoristiti prilike. Imali su posjed na svojoj strani. Iako su imali mali posjed lopte, igrači momčadi iz Pamplone dva puta su pogađali.

Dva igrača su dobila žuti karton. Od bitnijih stvari, Jamal je do poluvremena morao zamijeniti ozlijeđenog Rafinhu. Prvi dio završio je bez golova.

Nominalni domaćin tek je u 59. minuti probio bunker Osasune. Gundogan je uposlio Lewandowskog za 1:0. Poljak je u 12. minuti propustio priliku za vodstvo.

Katalonci su utakmicu definitivno riješili u sudačkoj nadoknadi. Lamin Jamal zapečatio je svoje mjesto u finalu s Realom.

Lani je Barca u tom natjecanju slavila u finalu EL Clasica s 3:1.