SUPERLIGA: Kragujevci bolji u srazu imenjaka, TSC uz najprijatnije iznenađenje odnosi sva tri boda na gostovanju (VIDEO)

Danas su odigrane dvije utakmice 20. kola Superlige Srbije, odnosno prvog kola nakon nastavka prvenstva.

U dvoboju dva kragujevačka Radnička na svojoj “Čaka Dači” svladali su Nišlije rezultatom 3-2.

Na poluvrijeme su domaći vodili golom Vaidija Sahlija u sedmoj minuti, no prava uzbuđenja uslijedila su u drugom dijelu.

Milutin Vidosavljević udvostručio je prednost nakon dvije minute igre, a asistenciju je dodao Sahli. Već u 59. minuti Vidosavljević je drugim golom povisio na 3:0.

Ipak, Nišlije se nisu predavale. Nigerijac Dele u 73. minuti smanjio je na 3-1, a uzbudljivu završnicu donio je Stefan Cvetković pogotkom u 85. minuti, no ipak se pokazalo da je to bio konačan rezultat.

Kragujevčani su osmi na tabeli sa 26 bodova, dok su Nišlije pretposljednje sa samo 17 bodova.

TSC je nastavio briljirati na gostovanjima svladavši najugodnije iznenađenje ovogodišnjeg IMT prvenstva s 2-0.

Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Pantović u 70. i Sos iz jedanaesterca u 83. minuti.

TSC je treći na tabeli, odmah iza vječnog rivala, sa 40 osvojenih bodova, dok je IMT na 11. poziciji sa 21 bodom.